• HOME
  • O MNIE
  • KONTAKT
  • JESTEM TEŻ TUTAJ
  • WSPÓŁPRACA

środa, 29 kwietnia 2020

Easywalker Harvey 2, czyli kilka słów o wózku naszej Łucji 
Ahoj! Przybywam dzisiaj z tematem wózka. Chciałabym napisać Wam kilka słów o naszym Easywalker Harvey 2, czyli o "miętusie", bo tak na niego mówimy:) Wiem, że niektóre czytelniczki czekają na nowego członka rodziny, więc może post okaże się przydatny. Skupię się na aspektach, które w naszym przypadku okazały się bardzo ważne - Lusia jest dzieckiem zimowym, urodziła się we wrześniu, więc wtedy ważniejszą dla mnie funkcją była duża budka niż wywietrznik w budce na upalne dni (teraz w spacerówce wywietrznik to super sprawa) . No to lecimy (wszystkie linki podam Wam na końcu) 
 
 

 
 
1. Koła czyli jak się jeździ
Jeździliśmy wózkiem zimą (jeśli aktualną wtedy pogodę można nazwać zimą..), więc były już pagórki lekko zmarznięte, błoto, trawa, kostka, bruk i chodnik. Na wszystkim koła sprawdzają się bez zarzutu. 
 
 
 
 
 
2. Co z tymi zakupami?
Pod wózkiem nie ma zamykanej torby, jest otwarty kosz, co moim zdaniem dużo lepiej się sprawdza, bo już nie trzeba nic odpinać - schylam się tylko i wrzucam zakupy pod wózek. Jest naprawdę pojemna, gdy Franek nie jedzie ze mną na dostawce spokojnie odginam ją i wkładam właśnie do kosza. 
 
fot. Natalia Kapsa dla ładnebebe
 
3. Manewry
Przyznam, że ten aspekt był dla mnie bardzo ważny, dlatego, że wiem jak ciężko jest poruszać się np. po sklepie gdy płynność jazdy jest jako taka. Ten wózek jest lekki, ma dobrą amortyzację, jest zwinny i łatwo się nim jeździ - bez problemu ominiecie (prowadząc jedną ręką) osobę, która nie patrzy na Was tylko na smartfon i idzie wprost na wózek czy pięknie objedziecie Biedronkę lub Lidla. Stąd też nazwa wózka - potwierdzam easy to walk :)
 

 
 
 
4. Gdzie to dziecko? - czyli o gondoli
Dziecko śpi (lub leży jak nie śpi:)) w wygodnej gondoli z odpinanym wnętrzem - super do prania. Ma dużą budkę, która osłoni ją/go od wiatru, wygodny materacyk. Głębokość budki można powiększać, przez taki dodatkowy odchylany daszek - fajna opcja nawet na lekki deszcz gdy nie macie folii pod ręką. Lusia jeździła w gondoli do 6 miesięcy:)
 


fot. Natalia Kapsa dla ładnebebe
 
fot. Natalia Kapsa dla ładnebebe
5. Dodatki 
Nie wyobrażam sobie życia bez dostawki dla starszaka. Syn sporo chodzi, ale gdy nagle zmęczy się na środku parku albo co gorsza zakupów! można spokojnie postawić go na dostawce i resztę trasy pokonać szybciej i bezboleśnie. Byłam sceptyczna co do tego gadżetu, bałam się, że się nie przyda, ale teraz na pewno go nie oddam. Kolejną opcją jest podniesienie gondoli (jest ona dość nisko) - można dokupić specjalny adapter, który podniesie Wam ją wyżej. Ja go nie ma z racji tego, że Franek gdy jedzie na dostawce widzi Lusię, a ona jego - lubię jak się widzą, plus czasami starszy zajmie młodszą i na odwrót. Fajnym dodatkiem jest też dedykowany śpiworek (do gondoli i spacerówki). Oczywiście dodatków jest więcej - mówię Wam tylko o tych, które się sprawdzają u nas. Osobiście czaję się na uchwyt do kubka, a co, matce też się należy. 
 


6. Bez tego ani rusz
Wózek wózkiem, ale wiadomo, że z dzieciakami trzeba mieć przy sobie masę różnych rzeczy. My nie ruszamy się z domu bez bawełnianych toreb na zakupy (nigdy nie wiadomo kiedy starsze krzyknie "buła"przechodząc obok piekarni), pieluszek bambusowych (każda mama wie, że są wielofunkcyjne -od wycierania ulanych bródek, po wycieranie łez (bo ja chce tam!)), szybkiej przekąski w postaci banana czy chrupek kukurydzianych, wody w naszej butelce i teraz gdy dzieciaki zasmarkane :( aspiratora do nosa (petarda, małe i szybkie). Wszystko to mieszczę w ulubionej torbie-plecaku (oj jak on pomaga wejść na 3 piętro z dwójką gdy można go zarzucić na plecy) i wieszam na ramie wózka (pamiętajcie tylko, żeby nie wieszać nic mega ciężkiego na ramie żadnego wózka, żeby nie przeważyło!)
 

 
To chyba byłoby na tyle. Poniżej załączam linki - może przyda się Wam coś z naszych polecajek.
 
Wózek - TUTAJ
Dostawka do wózka - TUTAJ
Śpiworek do wózka - TUTAJ
Torba - TUTAJ
Aspirator - TUTAJ
Pieluszki - TUTAJ
Butelka do wody - TUTAJ
Tymczasem!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz